زمان انتشار : ۲۱ مرداد ,۱۳۹۹ | ساعت : ۱۲:۵۱ | کد خبر : 211011 |
پیش‌بینی پایان کرونا از نگاه بیل گیتس 6506049 1 845x321

شفقنا آینده- بیل گیتس اعلام کرد که در بعضی از کشورها پاندمی کووید تا آخر سال ۲۰۲۱ ادامه خواهد داشت.

به گزارش شفقنا از اسپوتنیک به نقل از « Wired»، بیل گیتس اعلام کرد که در بعضی از کشورها ممکن است پاندمی کووید تا آخر سال ۲۰۲۱ به پایان برسد. ضرر اقتصادی پاندمی کرونا تریلیون دلار بوده است اما باید به سیر ساخت واکسن ضد کرونا نیز توجه نمود.

کشورهای پیشرفته می توانند تا پایان سال ۲۰۲۱ بر این ویروس پیروز شوند. و باقی جهان بطور نهایی  تا پایان سال ۲۰۲۲ از شر این بیماری خلاص خواهند شد. در جهان دو واکسن در دسترس همگان قرار خواهد گرفت. در روسیه و چین با شدت تمام روی ساخت واکسن ضد کرونا کار می کنند.

بیل گیتس اعلام نمود که برای بنیاد بیل و بنیاد طبی گیتس ۴ تا ۵ ماه وقت برای تست واکسن و جستجوی عوارض جانبی واکسن وقت لازم خواهد بود.

بیل گیتس گفت که اکثر تست های انجام شده در آمریکا بیفایده بودند. انجام این تست ها زمان زیادی می‌برد و تعداد محدودی از شهروندان می توانند از آن‌ها برخوردار شوند.

در ۳۱ دسامبر سال ۲۰۱۹، مقامات چینی از شیوع ذات الریه پنومونی ناشناخته در شهر ووهان در بخش مرکزی این کشور (استان هوبی) به سازمان بهداشت جهانی اطلاع دادند. کارشناسان عامل ایجاد کننده بیماری را شناسایی کرده اند، این یک ویروس جدید است.

این ویروس می‌تواند از طریق قطرات تنفسی از انسان به انسان هم منتقل شود.حدس زده می‌شود که ممکن است این بیماری از طریق تماس با این آبزیان یا خوردن آنها منتقل شود، ولی هنوز نتیجه نهایی در این زمینه حاصل نشده است.

دوره نهفتگی این بیماری به طور متوسط حدود ۷ روز است و علائم بیماری پس از گذشت این بازه زمانی در بدن فرد مبتلا ظاهر می‌شود. علائم شامل تب، بدن درد، گلو درد، سرفه، درد عضلات، آب ریزش بینی، سر درد است. برخی دچار علائم گوارشی مثل تهوع و اسهال می‌شوند. آنچه باعث نگرانی می‌شود این است که فرد دچار ذات الریه شود.

سازمان بهداشت جهانی شیوع این بیماری را فوریتی با اهمیت بین المللی تشخیص داد و نام رسمی آن را بیماری COVID-19 گذاشت.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *