زمان انتشار : ۱۹ مرداد ,۱۳۹۹ | ساعت : ۱۲:۴۵ | کد خبر : 210969 |
پیشگوی نتایج انتخابات آمریکا: ترامپ بازنده است! 637230935359471074 lg 600x321

شفقنا آینده-لیختمان بر اساس مدلی به نام ۱۳ کلید پیش بینی‌های خود را صورت می‌دهد که می‌تواند پاسخ درست یا غلط را برای نتیجه انتخابات ارائه کند. این سیستم عواملی از قبیل اقتصاد، ناآرامی اجتماعی و همچنین جاذبه شخصیتی کاندیداها را بررسی می کند.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از سی‌ان‌ان؛ یک استاد تاریخ آمریکا که از سال ۱۹۸۴ نتیجه تمام انتخابات ریاست جمهوری این کشور را درست پیش بینی کرده، گفت که دونالد ترامپ بازنده خواهد بود.

آلن لیختمان استاد تاریخ ۷۳ ساله در مصاحبه با شبکه خبری سی‌ان‌ان تاکید کرد: پیش بینی نشان می‌دهد که دونالد ترامپ امسال کاخ سفید را از دست خواهد داد.

وی نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را از زمان پیروزی دوباره رونالد ریگان در سال ۱۹۸۴ با استفاده از سیستم “۱۳ کلید” پیش بینی کرده است. قابل ذکر است که لیختمان در انتخابات سال ۲۰۰۰ پیش بینی پیروزی ال گور در انتخابات را کرده بود. گرچه ال گور پیروز در نتیجه آرای عمومی بود اما در نهایت نتیجه کلی را به جورج دبلیو بوش پسر باخت.

البته در آن سال‌ها زمزمه تقلب در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بود و بوش نیز بسیار تلاش کرد تا دادگاه عالی را از شمارش مجدد آرا الکترال در ایالت فلوریدا که در رای الکترال موثر است، بگیرد.

به نوشته سی‌ان‌ان، لیختمان در پیش بینی نتیجه انتخابات اعتبار دارد.

لیختمان بر اساس مدلی به نام ۱۳ کلید پیش بینی‌های خود را صورت می‌دهد که می‌تواند پاسخ درست یا غلط را برای نتیجه انتخابات ارائه کند. این سیستم عواملی از قبیل اقتصاد، ناآرامی اجتماعی و همچنین جاذبه شخصیتی کاندیداها را بررسی می کند.

ترامپ به همراه جو بایدن نامزد حزب دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا تلاش می‌کنند تا به پیروزی دست یابند. با توجه به بحران‌های اخیر آمریکا در دولت ترامپ از جمله تظاهرات گسترده علیه نژادپرستی و همچنین شیوع ویروس کرونا، ترامپ در نظرسنجی‌ها نسبت به بایدن عقب افتاده است و گمان می‌رود که بر اساس گفته لیختمان مبارزه انتخاباتی سال جاری را واگذار کند.

انتهای پیام

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *