زمان انتشار : ۸ مرداد ,۱۳۹۹ | ساعت : ۱۳:۲۴ | کد خبر : 210841 |
پیش‌بینی شرکت وود مکنزی: تقاضای نفت در منطقه آسیا ۲۵ درصد تا ۲۰۴۰ افزایش می یابد                 2050 512x321

شفقنا آینده-طبق تخمین های شرکت مشاوره انرژی وود مکنزی، تقاضای نفت در منطقه آسیا پاسیفیک ۱.۸ میلیون بشکه در روز در سال جاری میلادی نسبت به سطح تقاضا قبل از بحران کرونا در ۲۰۱۹ کاهش یافته است.

شرکت وود مکنزی با وجود نوسان سطح تقاضا برای محصولات نفتی در کوتاه مدت پیش بینی می کند تقاضای نفت در منطقه آسیا پسیفیک در بلند مدت ۲۵ درصد معادل ۹ میلیون بشکه در روز نسبت به ۲۰۱۹ افزایش یابد و تا ۲۰۴۰ به ۴۴.۸ میلیون بشکه در روز برسد.

به گزارش شفقنا از تسنیم به نقل از اویل پرایس، علیرغم کاهش تقاضا برای نفت در سراسر جهان در سال جاری میلادی که شامل بزرگترین مصرف کنندگان نفت در منطقه آسیا پاسیفیک هم می‌شد، تقاضا برای محصولات نفتی در این منطقه به روندصعودی خود ادامه می دهد و ۲۵ درصد تا ۲۰۴۰ نسبت به ۲۰۱۹ افزایش خواهد داشت.

طبق تخمین های شرکت مشاوره انرژی وود مکنزی، تقاضای نفت در منطقه آسیا پاسیفیک ۱.۸ میلیون بشکه در روز در سال جاری میلادی نسبت به سطح تقاضا قبل از بحران کرونا در ۲۰۱۹ کاهش یافته است.

طبق آخرین گزارش های اوپک در ماه جولای، تخمین زده می شود تقاضای نفت در آسیا پسیفیک ۹۰۰ هزار بشکه در روز در ۲۰۲۰ نسبت به سال قبل کاهش داشته باشد و ۵۰۰ هزار بشکه در روز در ۲۰۲۱ افزایش یابد.

شرکت وود مکنزی با وجود نوسان سطح تقاضا برای محصولات نفتی در کوتاه مدت پیش بینی می کند تقاضای نفت در منطقه آسیا پسیفیک در بلند مدت ۲۵ درصد معادل ۹ میلیون بشکه در روز نسبت به ۲۰۱۹ افزایش یابد و تا ۲۰۴۰ به ۴۴.۸ میلیون بشکه در روز برسد.

بیشتر بخوانید
بحران سوخت هواپیما تقاضا برای نفت را سال‌ها پایین نگه می‌دارد

تقاضای نفت در ۲۰۲۱ به سطح قبل از بحران کرونا می‌رسد

این شرکت مشاوره انرژی پیش بینی میکند با وجود پایین بودن سطح تقاضا در کوتاه مدت به خاطر بحران کرونا ،تقاضای بلندمدت در منطقه آسیا پسیفیک به خاطر افزایش تقاضا برای حمل و نقل و مواد پتروشیمی همچنان بالا باشد. وود مکنزی تخمین میزند منطقه آسیا پسیفیک بیش از نیمی از رشد تقاضای نفت جهان در ۲۰۴۰ را در اختیار داشته باشد.

ولی پیش بینی می شود اوج تقاضای نفت از چین، بزرگترین وارد کننده نفت دنیا، به هند و جنوب شرق آسیا تغییر کند و دلیل آن هم نیاز به ظرفیت‌های جدید پالایشگاهی در این کشورهاست.

وود مکنزی پیش‌بینی می‌کند با وجود رشد تقاضا، نرخ این رشد در ۲۰ سال آینده کمتر از نصف رشد تقاضای نفت در ۲۰ سال گذشته باشد. صرفه جویی بیشتر در مصرف سوخت، ورود خودروهای برقی و جایگزینی نفت در بخش حمل و نقل باعث کاهش رشد تقاضا در آینده خواهد بود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *