زمان انتشار : ۹ تیر ,۱۳۹۹ | ساعت : ۱۲:۳۶ | کد خبر : 210299 |
نظرسنجی «یوگاو»: ۳۱ درصد مردم انگلیس خواستار تغییرات بزرگ در اقتصاد پس از کرونا هستند f53b31fd fe42 4666 84f9 0507d8788831 800x321

شفقنا آینده- بر اساس نظرسنجی موسسه «یوگاو»، ۳۱ درصد از مردم انگلیس خواستار تغییرات بزرگی در اقتصاد پس از کرونا هستند، ۲۸ درصد تغییرات متوسطی را می‌خواهند و فقط ۶ درصد هیچ تغییری را لازم نمی دانند.

به گزارش شفقنا از تسنیم به نقل از گاردین، فقط ۶ درصد از مردم انگلیس خواهان بازگشت به همان مدل اقتصادی قبل از آغاز بحران کرونا هستند. اتحادیه‌های تجاری، کسب و کارهای مختلف و رهبران مذهبی و اجتماعی همه یک صدا خواستار یک بهبود مالی عادلانه‌تر هستند.

سران کنگره اتحادیه تجاری انگلیس، کنفدراسیون صنعت انگلیس و اتاق های بازرگانی این کشور از جمله ۳۵۰ شخصیت با نفوذی هستند که درخواست یک بازسازی اقتصادی عادلانه‌تر و پاکتر را دارند و معتقدند هیچ راه بازگشتی به سمت گذشته وجود ندارد.

بر اساس نظرسنجی موسسه «یوگاو»، ۳۱ درصد از مردم انگلیس خواستار تغییرات بزرگی در اقتصاد پس از کرونا هستند، ۲۸ درصد تغییرات متوسطی را می‌خواهند و فقط ۶ درصد هیچ تغییری را لازم نمی دانند.

این نظرسنجی همچنین نشان می‌دهد ۴۴ درصد از مردم در مورد آینده اقتصادی انگلیس بدبین و تنها ۲۷ درصد خوش بین هستند. ۴۹ درصد از مردم انگلیس عقیده دارند بحران کرونا نابرابری را شدیدتر کرده است.

به گفته لرد کرسلیک، رئیس سابق سرویس مدنی انگلیس، با بهبود شرایط انگلیس از بحران کرونا واضح است که مردم یک آینده بهتر را می‌خواهند نه بازگشت به گذشته را. با توجه به بحران های بزرگ گذشته از جنگهای جهانی گرفته تا رکود بزرگ، این توافق جمعی وجود دارد که هیچ راه بازگشتی به گذشته نیست.

کمپینی که برای اصلاح اقتصادی به راه افتاده خواستار منابع مالی بیشتر برای سرویس سلامت ملی انگلیس، مراقبت های بهداشتی، برخورد با نابرابری، ایجاد مشاغل مناسب مخصوصاً برای جوانان و کاهش خطر همه‌گیری های آینده و شرایط جوی اضطراری است.

بسیاری از سران اقتصادی انگلیس عقیده دارند این بحران حقایق تلخی را آشکار کرده است از جمله اینکه خدمات بهداشتی و اجتماعی انگلیس منابع کافی در اختیار ندارند و نابرابری بسیاری از مردم را آسیب‌پذیر کرده است.

رهبر حزب کارگر انگلیس مستقیماً نخست وزیر این کشور را به خاطر قولش برای هزینه کردن میلیاردها یورو در اصلاح اقتصادی این کشور به چالش کشیده است:« روند بهبود اقتصاد ما از بحران کرونا باید با مقیاس چالش های به وجود آمده متناسب باشد. باید برپایه زیرساخت های محکمی بنا شود، برای کل کشور مفید باشد و به نابرابری های عمیقی که وجود دارد پایان دهد».

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *