زمان انتشار : ۸ تیر ,۱۳۹۹ | ساعت : ۱۱:۴۴ | کد خبر : 210265 |
ناصر ایمانی: احتمالا در انتخابات 1400 با کمبود افراد ذی‌صلاح روبرو خواهیم بود/ انتخابات مهم و سختی پیش‌رو داریم 759d8d48 9c65 4e8d b2e2 6cceb29ebb76 845x321

شفقنا آینده- یک فعال سیاسی اصولگرا در مورد اهمیت انتخابات ۱۴۰۰ می گوید: شاید بشود گفت که امروز در انتخابات پیش رو میزان اعتماد عمومی مردم به مسئولان کشور نیز  به نسبت انتخابات گذشته پایین تر است. درست است که ما یک دوره انتخابات ریاست جمهوری کشور را در زمان بمباران و جنگ و سختی های زیاد برگزار کردیم ولی میزان اعتماد عمومی مردم نسبت به مسئولان کشور در حد بسیار بالایی بود اما این انتخابات از این جهت کمی متفاوت است و از این جهت از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است.

امروز در انتخابات پیش رو میزان اعتماد عمومی مردم به مسئولان کشور نیز  به نسبت انتخابات گذشته پایین‌تر است

ناصر ایمانی، در گفت وگو با خبرنگار شفقنا آینده در پاسخ به این سوال که با توجه به شرایط موجود چه پیش بینی هایی در خصوص انتخابات سال ۱۴۰۰ دارید و اهمیت این رویداد را چگونه ارزیابی می کنید؟ اظهار داشت: انتخابات ریاست جمهوری آینده از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. شاید بشود گفت در انتخابات گذشته هیچ انتخاباتی به اهمیت این دوره نیست. دلایل مشخص است؛ چون هیچ انتخاباتی نبود که ما اینهمه مسائل و مشکلات اقتصادی در حد مشکلات روزانه و جاری مردم داشته باشیم. شاید بشود گفت که امروز در انتخابات پیش رو میزان اعتماد عمومی مردم به مسئولان کشور نیز  به نسبت انتخابات گذشته پایین تر است. درست است که ما یک دوره انتخابات ریاست جمهوری کشور را در زمان بمباران و جنگ و سختی های زیاد برگزار کردیم ولی میزان اعتماد عمومی مردم نسبت به مسئولان کشور در حد بسیار بالایی بود اما این انتخابات از این جهت کمی متفاوت است و از این جهت از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است.

مساله مهم این است آیا استقبال از افرادی که شایسته مقام ریاست جمهوری هستند با اقبال عمومی روبرو خواهد شد یا خیر؟

وی در مورد اینکه پیش بینی شما از کاندیداها چیست و تنوع را در این دوره چطور ارزیابی می کنید؟ گفت: به اعتقاد من اسامی افراد محل بحث نیست. ذهن ما دوست دارد به سرعت و به سادگی به پاسخ سوالات برسد و اولین سوالات اسامی افراد هستند به نظر من بحث در مورد این مسائل بیهوده است. حتی اگر کاندیدایی از امروز عزم خود را جزم کرده باشد نتیجه مشخص نیست و هر حرفی در حد حدس و گمان است و ارزشی نخواهد داشت. شاید امروز بسیاری به کاندیدا شدن تمایل داشته باشند ولی شرایط در ماه‌های آینده به صورتی پیش برود که این افراد منصرف شوند. مساله مهم این است که آیا استقبال از افرادی که شایسته مقام ریاست جمهوری هستند با اقبال عمومی روبرو خواهد شد یا خیر؟ به نظر من نکته مهم این است.

در انتخابات ۱۴۰۰ احتمالا با کمبود افراد ذی صلاح روبرو خواهیم بود

انتخابات مهم و سختی در پیش رو داریم

ایمانی در مورد اینکه سختی شرایط کشور و عملکرد دولت باعث شده بسیاری از افراد حتی کسانی که صلاحیت لازم را دارند شجاعت لازم برای حضور را نداشته باشند تصریح کرد: بنابراین باید با صاحبنظران در این خصوص گفتگو کرد. آیا این انتخابات از جانب افراد ذی صلاح استقبال خواهد شد یا نه؟ در چنین شرایطی چند نفر و چه افرادی حاضر به قبول این مسئولیت هستند؟ احتمالا در این زمینه با کمبود افراد ذی صلاح روبرو خواهیم بود. افرادی که در شرایط پسا روحانی قدرت اداره کشور را داشته باشند. امروز کشور ما در شرایط بسیار سختی قرار دارد. جریان اصلاح طلب به دلیل مشکلاتی که با آن روبرو هستند شاید تمایلی به حضور در صحنه انتخابات نداشته باشند ولو اینکه شاید برای عدم حضور خود توجیهات دیگری ارائه کنند. اما اساسا مساله عدم تمایل به شرکت در انتخابات است و علت اصلی به عدم برخورداری از پایگاه رای خوب بر می گردد. امروز اصلاح طلبی با یک سوال ساده در افکار عمومی روبرو است که در ۸ سالی که در قدرت بودند چه کردند؟ این جریان سیاسی بزرگ ما با چنین مشکلی روبرو است. جریان اصولگرا نیز باید عملکرد خود در مجلس تماما اصولگرای یازدهم نشان بدهد تا بتواند در انتخابات ریاست جمهوری نتیجه بگیرد به هر حال ما انتخابات مهم و سختی را در پیش رو داریم.

 

 

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *