زمان انتشار : ۷ تیر ,۱۳۹۹ | ساعت : ۱۲:۵۰ | کد خبر : 210243 |
اکرمی: گرانی کالا برای هر جامعه‌ای مضر و خطر آفرین است/ دلسردی و آزردگی مردم در امروز موجب افت کیفیت انتخابات خواهد شد 156922292

شفقنا آینده- حجت الاسلام اکرمی در مورد مشکلات فعلی و تاثیر آن بر انتخابات آینده می گوید: در ابتدای بیماری کرونا دیده شد که بسیاری از موجرین اجاره را نگرفتند یا کاهش دادند ولی امروز با سبک شدن وضعیت کرونا با بلای موجر و مستاجر و گرانی و امثالهم روبرو شده ایم. مساله انتخابات نیز موضوعی اصلی است ولی آنچه که امروز مورد توجه است دقت در ماجرای کرونا و مساله مسکن و دارو و اجاره بها و گرانی ها است.

گرانی کالا برای هر جامعه ای مضر و خطر آفرین است

سیدرضا اکرمی، فعال سیاسی اصولگرا در گفت وگو با خبرنگار شفقنا آینده در خصوص اینکه با توجه به مشکلاتی که وجود دارد انتخابات ریاست جمهوری آینده از چه اهمیتی برخوردار است؟ اظهار داشت: انتخابات سال ۱۴۰۰ در اردیبهشت ماه برگزار می شود و ما تا آن زمان ده ماه فاصله داریم. به نظر من در این مدت باید به مساله کرونا بپردازیم و این بیماری را کنترل و مهار کنیم. اسلام دین نظافت و بهداشت و پاکی است و توصیه های فراوانی دارد. مسلمان باید نمونه نظافت و پاکی باشد تا هم خود بیمار نشود و هم در صورت بیماری این مشکل را به دیگران منتقل نکند. یک آفت کرونا از بین رفتن سلامتی است، آفت دیگر کرونا خدشه ای است که بر امنیت جامعه وارد می کند. در این ایام شنیده می شود مرزهای زمینی ما در حال باز شدن برای خروج و ورود کالا است، این بیماری موجب بسته شدن مرزها شده بود. وقتی نمی توان صادرات و واردات داشت خود به خود با کمیابی کالا و جنس مورد نیاز روبرو می شویم و در چنین شرایطی گرانی پدید می آید و این گرانی کالا برای هر جامعه ای مضر و خطر آفرین است.

با بلای موجر و مستاجر و گرانی روبرو شده ایم

وی افزود: در ابتدای بیماری کرونا دیده شد که بسیاری از موجرین اجاره را نگرفتند یا کاهش دادند ولی امروز با سبک شدن وضعیت کرونا با بلای موجر و مستاجر و گرانی و امثالهم روبرو شده ایم. مساله انتخابات نیز موضوعی اصلی است و ما در جمع های ده بیست نفری و احزاب بحث می کنیم ولی آنچه که امروز مورد توجه است دقت در ماجرای کرونا و مساله مسکن و دارو و اجاره بها و گرانی ها است.

اکرمی در مورد نقش دولت آینده در کاهش مشکلات فعلی گفت: دولت امروز هم باید فعال باشد. باید این زنده را حفظ کنیم و جلوی مرگ آن را بگیریم تا بعد به دولت آینده برسیم. بدون تعارف باید بگویم چرا در دوم اسفند میزان شرکت کنندگان در انتخابات به ۴۲.۵ درصد رسید؟! درحالیکه تمام انتخابات های ما مشارکتی ۵۰ درصد به بالا داشتند، یکی از عوامل ترس از کرونا بود. این ایراد است ما نباید فقط به اصل انتخابات بیندیشیم و به کیفیت آن هیچ فکری نکرده باشیم.

باید الگوی مصرف اصلاح شود

اگر مردم و دولت امروز به درستی عمل کنند به انتخابات ۱۴۰۰ می رسیم

دلسردی و آزردگی مردم در امروز موجب افت کیفیت انتخابات خواهد شد

این فعال اصولگرا افزود: سوال من این است چرا در مورد دولت آینده حرف می زنید؟! چرا در مورد دولت فعلی حرف نمی زنید؟! این دولت مرتبا در حال افت است چون ما توجهی به حال نداریم. باید کمی صرفه جویی کنیم، باید الگوی مصرف اصلاح شود. در سال ۹۸ هجده میلیون تن مواد غذایی دور ریز داشتیم. همین امروز نان و برنج ما دور ریز می شود، باید مقداری به این موارد برسیم. اگر مردم و دولت امروز به درستی عمل کنند به انتخابات ۱۴۰۰ می رسیم و این انتخابات بهایی خواهد داشت و مردم شرکت خواهند کرد. دلسردی و آزردگی مردم در امروز موجب افت کیفیت انتخابات و مشارکت حداقلی مردم است. چنین وضعیتی از نظر اعتبار بین المللی مشکل ایجاد می کند. رسانه ها باید به این موضوع فکر کنند. به زیرنویس های شبکه خبر توجه کنید، به مطالب منتشر شده در خبرگزاری ها توجه داشته باشید کدامیک از این اخبار و موضوعاتی که کار می شود و منتشر می شود در جهت اصلاح امور است؟ چقدر در مورد مصرف حرف می زنیم؟ چقدر به گرانی اشاره می شود و چقدر خط داده می شود و چقدر مردم به ترحم در مورد یکدیگر تشویق می شوند؟

وی افزود: ما سه میلیون و دویست هزار خانه خالی داریم که نه اجاره می دهند و نه می فروشند. باید دولت تکلیف کند و بگوید که به دلیل کرونا هیچ موجری حق افزایش اجاره بها را ندارد. باید اینطور عمل کرد. ما می خواهیم در این کشور زندگی کنیم این شوخی نیست نباید واقعیت های موجود در جامعه را نادیده گرفت. من نسبت به منبر ها و مجالس و مساجد و مطبوعات انتقاد دارم. مسجد فقط برای نماز نیست بلکه برای آگاهی بخشی است تا اگر شما هم خانه ای خالی دارید اجاره بدهید. اگر مستاجر دارید اجاره را بالا نبرید. قانون مشخص و واضح است ما دو برابر مشروطیت قانون تصویب کرده ایم ما در حقیقت در امر اجرا مشکل داریم. قانون مالیات بر خانه های خالی مدتهاست تصویب شده است ولی اجرا نمی کنند چون در این مورد صحبت نمی شود. ما همه اعضای یک خانواده هستیم و بر یک کشتی سواریم باید به هم کمک کنیم.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *